Κυριακή, 4 Μαρτίου 2012

Αετός Φούρκας - Δόξα Ορμύλιας 1-3

Σήμερα το απόγευμα η ΔΟΞΑ κατάφερε και κέρδισε με σχετική άνεση τον Αετό Φούρκας εκτός έδρας με 1-3.

Το σκορ άνοιξε ο Νίκος Κούρας με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο πρώτο ημίχρονο.
Στο δεύτερο το ημίχρονο ο Λανταβός Γιάννης έκανε το 0-2 και ο Παπαβασιλείου Χρήστος το 0-3 για να μειώσει η Φούρκα σε 1-3 στα τελευταία λεπτά του αγώνα.
Βέβαια οι κλασικές ευκαιρίες  των παικτών μας ήταν πολλές περισσότερες και το σκορ θα μπορούσε να είναι ακόμα μεγαλύτερο.
Η Ορμύλια έπαιξε πολύ καλά, με αέρα νικητή και έδειξε από τα πρώτα κιόλας λεπτά τις διαθέσεις της για την κατάκτηση των τριών βαθμών.
Οι αντίπαλοι μετά το τέλος του αγώνα αφού έδωσαν συγχαρητήρια στους παίκτες της Ορμύλιας, παραδέχτηκαν ότι ήταν η καλύτερη ομάδα που πέρασε από το γήπεδό τους.
Η εντεκάδα της ομάδας μας ήταν:
Νικολαΐδης Κ., Νικολαΐδης Ηρ., Κούρας Γ., Φασούλας Χ., Μπλιουκάς Ν.,Μιχαλούδης Β., Κούρας Ν. (Παπαβασιλείου), Θαλασσάς Η.(Ζαχαράκης), Δρίβας Γ.(Λανταβός Γ.), Γκότας Δ., Λανταβός Γ.,

Πλέον , μετά το στραβοπάτημα της Γαλάτιστας στην έδρα της (2-2 με τον Α.Σ. Αγίου Μάμα) , η ΔΟΞΑ έμεινε μόνη δεύτερη με 52 βαθμούς 3 λιγότερους από την πρώτη Κασσάνδρα που νίκησε 2-0 τον Πολύγυρο εκτός έδρας.
Επόμενο παιχνίδι για τη Δόξα εντός έδρας με τα Σήμαντρα (σκορ πρώτου αγώνα 1-1) το επόμενο σαββατοκύριακο.