Δευτέρα, 12 Μαρτίου 2012

Δέκα με τόνο η ΔΟΞΑ! (βίντεο)

Δέκα με τόνο πήρε και σήμερα η ΔΟΞΑ, που κέρδισε άνετα τα Σήμαντρα με 2-0 και έτσι διεύρυνε το νικηφόρο σερί της στις δέκα συνεχόμενες νίκες, με 28 τέρματα υπέρ και μόλις 5 κατά!

Η αρχική εντεκάδα της Δόξας ήταν:Νικολαΐδης, Μπλιουκάς, Φασούλας, Νικολαΐδης Η., Κούρας, Μιχαλούδης Β. , Λανταβός Γ., Θαλασσάς, Δρίβας, Ζαχαράκης, Γκότας.
Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε πολλές φάσεις, όμως η Δόξα  ήταν αυτή που έκανε τη διαφορά. Είχε κατοχή μπάλας, και προσπάθησε να δημιουργήσει ευκαιρίες για γκολ, όμως αρχικά το δοκάρι σταμάτησε την προσπάθεια του Ζαχαράκη και αργότερα ο διαιτητής ακύρωσε ένα γκολ.
Βέβαια και οι αντίπαλοι είχαν μία καλή ευκαιρία για γκολ, όμως το ημίχρονο έληξε άδοξα και για τις δύο ομάδες με σκορ 0-0.
Στο δεύτερο ημίχρονο, το σκηνικό παρέμεινε το ίδιο. Η Δόξα πίεζε για το γκολ, ενώ τα Σήμαντρα αμύνονταν σκληρά , προσπαθώντας να κρατήσουν το μηδέν στην άμυνα.
Όμως στο 65' της αναμέτρησης ο Λανταβός Γιάννης άνοιξε το σκορ, ενώ στην επόμενη φάση είχε μεγάλη ευκαιρία, όχι μόνο να κάνει δύο τα τέρματά του, αλλά και να πετύχει το γκολ της χρονιάς με ανάποδο ψαλίδι. Η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι αυτή τη φορά και πέρασε λίγο άουτ.
Δέκα λεπτά αργότερα, ήταν η σειρά του Γκότα να χριστεί σκόρερ.
Έτσι, η Δόξα παρέμεινε δεύτερη, τρεις βαθμούς πίσω από τον Άρη Κασσανδρείας.
Δείτε τις φάσεις και συνεντεύξεις των πρωταγωνιστών:

Την επόμενη αγωνιστική οι παίχτες της Δόξας θα ξεκουραστούν αφού το παιχνίδι με τη Γερακινή δεν θα γίνει λόγω αποκλεισμού της ομάδας της Γερακινής από το πρωτάθλημα και έτσι η Δόξα θα πάρει το ματς στα χαρτιά με σκορ 3-0 άνευ αγώνως.
Αυτόματα το σερί διευρύνεται στις 11 σερί νίκες!