Σάββατο, 16 Φεβρουαρίου 2013

Δόξα Ορμύλιας - Αετός Βαρβάρας 2-1

Σήμερα, διεξήχθη στο Εθνικό Στάδιο Ορμύλιας, ο αγώνας μεταξύ της ομάδας της Ορμύλιας και της Βαρβάρας, όπου η ομάδα μας κατάφερε να πετύχει μία σπουδαία νίκη με σκορ 2-1.
Τα γκολ της Δόξας πέτυχαν ο Μεμάι και ο Τσούτσης.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας κέρδιζε 1-0, ενώ στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου διπλασίασε τα τέρματά της. Έπειτα, η αντίπαλη ομάδα κατάφερε να μειώσει, ενώ λίγο έλειψε να ισοφαρίσει στα τελευταία λεπτά, αλλά ο Νικολαΐδης κατάφερε να αποσοβήσει τον κίνδυνο με καταπληκτική επέμβαση.

Αυτή ήταν 5η νίκη της Δόξας και 4η στα τελευταία 6 παιχνίδια, κάτι που φανερώνει την εξαιρετική φόρμα της ομάδας!
Πλέον η Δόξα έχει 21 βαθμούς (5Ν, 6Ι, 10Η).

Η εντεκάδα της Δόξας Ορμύλιας:Νικολαΐδης, Κούρας, Ντάλντος, Φασούλας, Τσακλίδης, Ζαχαράκης, John, Μεμάι, Γκότας,  Τσούτσης, Δρίβας.

Επόμενο παιχνίδι της ομάδας μέσα στην έδρα της Κρήνης.